Nilvak AÇSYED Nilüfer Kreş

Telefon : 0224 249 2112  Fax :
Adres : / / Nilüfer
Şehir : Bursa
Yetkili :
Soru Sorun 
Bu sayfa 8920 defa ziyaret edilmiştir.

Nilüfer Kreş Eylül 1995 de Nilüfer Belediyesi ile Ana Çocuk Sağlığı Yardım ve Eğitim Derneği arasında yapılan protokol çerçevesinde, arsa mülkiyeti Nilüfer  Belediyesi’ne, üzerindeki bina inşaatı (muhtesat) Ana Çocuk Sağlığı Yardım ve Eğitim Derneği’ne ait olmak üzere projelendirildi. İnşaatı,  Nilüfer Belediyesi’nin de katkıları ile AÇSYED tarafından gönüllülerin de destekleriyle yaptırıldı.

İnşaatın tamamlanmasından sonra 2000 yılında  Nilüfer Belediyesi, AÇSYED ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü arasında düzenlenen protokolle, donanımı ve her türlü giderleri SHÇEK tarafından karşılanmak üzere işletmesi SHÇEK’na devredildi.

2006 yılı Temmuz’unda SHÇEK’nun kreş hizmetinden çekilmesi nedeniyle protokol feshedildi ve tüm donanımı boşaltıldı.Çok kısa zamanda gerçekleşen bina boşaltma işlemi ve sonrasında hizmetin ne şekilde devam edeceğinin belirsizliği sorunu Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa BOZBEY’ in yakın ilgisi ve gayreti ile kısa sürede aşıldı.Bu defa AÇSYED ile NİLVAK (Nilüfer Sosyal ve Kültürel Yardımlaşma Vakfı) arasında düzenlenen bir protokolle işletmesi Nilvak’ a devredildi. Tüm donanımı çok kısa sürede temin edilerek 21 Ağustosta çocuk kabulüne başlandı.
 
Önceki dönemden devam eden 62 çocuk mağdur edilmediği gibi yeni kayıtlarla 130 a ulaşılan kreşimizde 18 personel görev yapıyor.