Sultan Güven Kreş ve Gündüz Bakım Evi

Telefon : 0224 223 8182  Fax :
Adres : Kavaklı Mah. Yerkapı cad. Karaali sok. No:13 / / Osmangazi
Şehir : Bursa
Yetkili :
Soru Sorun 
Bu sayfa 2445 defa ziyaret edilmiştir.

HAKKIMIZDA

            Kuruluşumuz İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne  bağlı olarak 1996 yılında 0-6 Yaş grubuna hizmet vermek üzere açılmıştır. Okulumuzun elverişli fiziki koşulları yaş gruplarına göre oluşturulmuş yaşam alanlarına dönüştürülmüş ve bu alanlar güvenli ve geniş bahçe donanımı ile tamamlanmıştır. Ülkemiz ve dünyadaki yenilikleri izleyen eğitim programımız, bu gelişim ve yenilenmeye yatkın eğitim kadromuz erken çocukluk ve okul öncesi dönemdeki çocukların bakım, eğitim ve gelişimlerini destekleyen seçkin bir okul olma özelliğini oluşturmuştur.
 
EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ VE UYGULAMA
 
            Erken çocukluk ve okul öncesi dönemde çocuğun zihinsel ve bedensel olarak yeterli beslenmesi, sosyal gelişiminin başlangıç noktasıdır  ve bu nokta gelecekte sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı bireyler yetiştirmemizi sağlayacaktır.
 
EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ
 
SOSYAL OLARAK; paylaşmayı bilen, sorun çözebilen, kendini korumayı öğrenen,
 
DUYGUSAL OLARAK; kendini kararlarını alıp özgüven kazanan, anne – babadan bağımsız bir birey olarak yaşayabilen, toplum yaşamının kurallarına uyabilen,
 
FİZİKSEL OLARAK; yaptığı  el beceri çalışmaları ile ince motor, kaba motor fonksiyonları kullanıp, geliştirebilen,
 
ZİHİNSEL OLARAK; Eşleştirme sınıflandırma, ölçme, gözlem yapma, gibi matematik ve bilim becerilerini kazanan, canlandırma ile hayal gücü gelişen ve dil gelişimi becerileri artan bireyler yetiştirmektir.
 
UYGULAMA
 
Eğitim anlayışımız çocuk merkezlidir. Ancak ailenin özellikle  annenin eğitimi de son derece önemlidir. Bu nedenle yıl boyu anne eğitimi de son derece önemlidir. Bu nedenle yıl boyu anne eğitim programlarına yer verilir. Sınıflar her yaş grubuna göre düzenlenmiştir. Materyaller yine yaş gruplarına göre ayrılır. Eğitim programlarını destekleyen yazılı ve basılı kampet kullanılmaktadır. Zemin katı bale salonu olarak düzenlenmiştir. Mutfak ve yemek salonu ana binaya bağlı bir birim olarak yer almaktadır. Aylık yemek listesine bağlı olarak hazırlanan yemekler hijyen kurallarına uygun yiyecekler olarak aşçılar tarafından hazırlanmaktadır.
 
BAHÇE
            Çocuğun gelişiminde oyun ve açık havanın önemi bir kez daha göz önüne alınarak hazırlanmış bahçemiz yaş gruplarına uygun oyuncaklar ile donanmıştır. Oyun alanı dışında çiçeklendirilmiş ve ağaç ekilmiş topraklı bölümünde çocuklara doğa zevki kazandırılmaya çalışılmaktadır. Bahçemiz aynı zamanda kutlamalar yaptığımız, kahvaltı ve yemek yediğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız en geniş yaşam alanımızdır.